Close menu

Iedzīvotājiem

OPERATĪVO DIENESTU TĀLRUŅI

Iedzīvotājiem ir jāatceras tikai viens tālruņa numurs, kas garantē ātru un efektīvu rīcību nelaimes gadījumos – 112 – VALSTS UGUNSDZĒSĪBAS UN GLĀBŠANAS DIENESTS. Tas ir bezmaksas zvans no jebkura telefona (arī bez mobilā telefona SIM kartes – no jebkuras vietas Latvijā, kur ir mobilā sakaru tīkla pārklājums).

APZIŅOŠANA

Lai brīdinātu iedzīvotājus par rūpniecisko avāriju vai ugunsgrēka gadījumu , tiks iedarbināta VUGD trauksmes sirēna Tvaika ielā 44 (A/S „Aldara” teritorijā). Lēmumu par sirēnas iedarbināšanu pieņems VUGD. Ja skan trauksmes sirēnas signāls, ieslēdziet Latvijas radio 1, Latvijas radio 2, Radio SWH, vai Latvijas televīziju LTV 1, LTV 7, TV3, LNT, TV5, PBK (Pirmais Baltijas kanāls), lai saņemtu informāciju par rūpnieciskās avārijas vai ugunsgrēka gadījumā veicamajiem pasākumiem.

Neizslēdziet radioaparātus un televizorus, klausieties turpmāko informāciju.
Ieklausieties policijas un ugunsdzēsības un glābšanas dienesta personāla sniegtajos paziņojumos pa skaļruņiem un izpildiet tos.

Paziņojiet par notikušo Jūsu tuvākajiem kaimiņiem.

MĀJAS GATAVĪBA

Iepriekš sagatavojieties iespējamām ārkārtas, nestandarta situācijām. Sadzirdot sirēnu, ieteicamas rīcības:

  • dzīvoklī aizvērt durvis, logus, vēdlodziņus, ventilācijas lūkas un izslēgt kondicionierus;
  • ja stiprs vējš nes dūmus tieši pret dzīvokli, aizlīmēt logiem spraugas starp rāmi un aplodām ar līmlentu vai papīra strēmelēm;
  • balkona, lodžijas durvis aizvērt un aizklāt ar samitrinātu auduma aizkaru;
  • Sekot informācijai un norādījumiem, kuri var tikt doti pa radio un televīziju, vai ar policijas, ugunsdzēsēju automašīnu skaļruņiem dzīvojamo namu tuvumā.

Personas dokumentus uzglabājiet visiem ģimenes locekļiem zināmā un pieejamā vietā.

EVAKUĀCIJAS KĀRTĪBA

Informācija par evakuēšanās nepieciešamību un papildus norādījumi Jums tiks sniegti pa radio un televīziju, vai ar policijas, ugunsdzēsēju automašīnu skaļruņu palīdzību. Evakuācijas izziņošanas gadījumā dzīvoklī noslēgt gāzi, elektrību, ūdeni, aizslēgt dzīvokli, doties prom uz informācijā norādīto izmitināšanas vietu. Pagaidu izmitināšanas vietā pildīt evakuācijas organizētāju norādījumus, sekot viņu informācijai par bīstamās situācijas beigām un atgriešanos dzīvesvietā.

Evakuācijas gadījumā ņemiet līdzi personas dokumentus, skaidru naudu, vērtslietas, pārtikas rezervi, dzeramo ūdeni un tikai nepieciešamo apģērbu, atbilstoši gadalaikam.

Neceliet paniku un saglabājiet mieru!

Ja jūtat veselības stāvokļa pasliktināšanos, griezieties tuvākajā medicīnas iestādē vai izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību – 113.

Plašāka informācija kā rīkoties iespējamo rūpniecisko avāriju vai ugunsgrēka gadījumā ir pieejama VUGD mājas lāpā www.vgd.gov.lv un Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības plānā, kas ir apskatāms Rīgas domes mājas lapā: www.riga.lv .

Ceram, ka tāpat kā pagājušajos vairāk kā 20 mūsu darbības gados, arī turpmāk ne avārijas, ne arī citi nevēlami notikumi nepiemeklēs ne uzņēmumu, ne arī Jūs.

Close modal
Success

Paldies!

Jūsu ziņojums ir saņemts.
Mēs ar Jums sazināsimies iespējami drīz.