Close menu

Lietišķā spēle “Žurnālists. Rīga – ostas pilsēta”

2016.gada 27.maijā, no plkst. 10.00 – 19.00, Rīgas Purvciema vidusskola un International Association of Experts in Children Education on High Technologies (IAECEHT) rīko lietišķo spēli galvaspilsētas vidusskolēniem “Žurnālists. Rīga – ostas pilsēta”. “Mēs atkal tiksimies ar vidusskolēniem no Rīgas skolām, turpināsim pilnveidot viņu interesi par žurnālista profesiju, kā arī apskatīsim mūsu pilsētas ostu – neatņemamu pilsētas sastāvdaļu, un vienu no svarīgākajiem Baltijas jūras transporta infrastruktūras elementiem”, paziņoja Mihails Epsteins, IAECEHT eksperts un viens no idejas autoriem.

Pavasara sezonas otrajā spēlē piedalīsies Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Puškina licejs, Rīgas 10.vidusskola, Rīgas 40.vidusskola un Rīgas 22.vidusskola.

“Esam saņēmuši milzum daudz pozitīvu atsauksmju, pēc iepriekšējām spēlēm, un tādēļ esam nolēmuši neapstāties uz sasniegtā. Turpināsim iepazīstināt skolēnus ar galvaspilsētas uzņēmumu darbu”, pastāstīja Mihails Epšteins. Šoreiz jaunos žurnālistus ir uzaicinājusi Rīgas Brīvostas pārvalde, t.i. Kuģu satiksmes vadības centrs (KSVC), Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policija, SIA „Rīgas universālais termināls”, SIA “MAN-TESS Tranzīts” un SIA “Riga Bulk Terminal”.

Projekta pamatmērķis ir dažu stundu laikā sagatavot pilnvērtīgu reportāžu par redzēto un dzirdēto. Pa to laiku, kamēr vidusskolēni – projekta dalībnieki vāks nepieciešamo informāciju Rīgas Brīvostas pārvaldes centros un uzņēmumos, lietišķās spēles organizatori novadīs semināru viņu pedagogiem par spēles metodiku un tās izmantošanas perspektīvām Latvijā.

Dienas noslēgumā vidusskolēnu sagatavotos rakstus novērtēs pieredzējušie žurnālisti, labākie no tiem tiks publicēti portālos Mixnews.lv, Freecity.lv un citos masu informācijas līdzekļos.

“Ir ļoti svarīgi sniegt bērniem priekšstatu par daudzveidīgo profesiju pasauli, kurš nākotnē palīdzēs profesijas izvēlē. Tieši šis projekts palīdz skolēniem ne tikai atklāt žurnālista, komentētāja, korespondenta, redaktora un sabiedrisko attiecību speciālista profesijas aizkulises, bet arī pamēģināt un iepazīstināt ar perspektīvākajiem attīstības virzieniem, lai varētu turpināt mācības universitātē vai koledžā”, pārliecības pilns Rīgas Purvciema vidusskolas direktors Jurijs Kļukins.

Close modal
Success

Paldies!

Jūsu ziņojums ir saņemts.
Mēs ar Jums sazināsimies iespējami drīz.